محل تبلیغات شما

مهم ترین نکات قابل توجه در خرید چاقو میوه خوری کدام اند؟

کارد و چنگال میوه خوری چی خوبه؟ در جواب می تواند گفت: هر ستی که بتواند در کنار کارایی بالا، از زیبایی چشم نوازی هم برخوردار باشد و بتواند جلوه زیبایی به دکوراسیون آشپزخانه بدهد. با توجه به این کارایی کارد میوه خوری  بالا می باشد و در طول شبانه روز در آشپرخانه از آن زیاد استفاده می شود باید تمام نکات مهم و حائز اهمیت در خرید آن را مورد توجه قرار داد. در صورت خریداری چاقویی با جنس نامرغوب و استفاده از آن تیغه ی چاقو حالتی زنگ خورد را به خود می گیرد و غیر قابل استفاده خواهد شد.

انواع چاقو میوه خوری

در قسمت قبل نیز به کاربردهای کتفاوت و زیاد چاقو میوه خوری در هر منزلی اشاره کردیم. با وجود این کاربردهای متفاوت، چاقوهای میوه خوری در اندازه ها و طرح های متفاوتی تهیه و تولید می شود. به عنوان مثال در بعضی از چاقوهای میوه خوری ور قسمت دسته ی آن طرح هایی به صورت برجسته قرار گرفته می شود و در نوعی دیگر تنها دسته ی ساده ای قرار داده می شود که فرد خریداری با توجه به نیزا و سلیقه خود اقدام به خریداری چاقو می نماید.

چاقو میوه خوردی با دسته ی یکدستیکی از انواع چاقوهای میوه خوری، چاقوهایی می باشند که دارای دسته ی یکدست با تیغه هستند. از این نوع چاقو استفاده های فراوانی در محیط آشپزخانه می شود و بین خانم ها محبوب می باشد.

کارد میوه خوری با دسته ی استوانه

همانطور که از نام این چاقو پیدا است، دسته ای به شکل استوانه دارد و این دسته ی استوانه ای شکل سبب شده زیبایی این چاقو افزایش پیدا کند و بین خانم ها محبوب شود. این نوع چاقوی میوه خوری در دسته ی چاقو میوه خوری مدرن قرار گرفته می شود.

بر روی دسته ی این مدل چاقو ها طراح و نقش خاصی مورد استفاده قرار می گیرد که جذابیت آن را افزایش می دهد.

چاقو میوه خوری تیغه برآمده

یکی از محبوب ترین و شیک ترین چاقوهای میوه خوری، چاقوهای مدل تیغه برآمده می باشد. طراحی این مدل چاقو ها به گونه ای است که تیغه ی قرار گرفته شده در چاقو به اندازه ی یک بند انگشت جلوتر از دسته می باشد و این زیبایی چاقو را افزایش می دهد. در بسیاری از طراحی ها برای به دست آوردن چنین حالتی از چاقو از میزان پهنای دسته ی چاقو کم می کنند تا تیغه به مقدارمورد نیاز بیرون بماند.

چاقوهایی با رنگ طلایی

یکی از زیباترین وشیک ترین چاقوهای میوه خوری موجود در بازار، چاقوهایی به رنگ طلایی است که قیمت بسیار گران تری از سایر چاقو ها دارند. برای افزایش زیبایی این نوع چاقوها از آب طلا استفاده می شود. در تعدادی از فروشگاه های سلطنتی چاقوهایی به فروش می رسد که از جنس طلا می باشند و بسیار تجملاتی می باشند.

بهترین جنس چاقو میوه خوری چیست؟

یکی از مهم ترین نکاتی که هنگام خرید کارد میوه خوری باید مورد توجه قرار گرفته شود، جنس تیغه چاقو می باشد. نوع مواد اولیه که که برای ساخت چاقو مورد استفاده قرار می گیرد تاثیر غیر قابل انکاری در کیفیت چاقوی مورد نظر دارد. در صورتی که از مواد نامرغوب در ساخت چاقو استفاده شود، کیفیت چاقوی ساخته شده به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. چاقویی که با مواد اولیه ی مرغوب ساخته شود به راحتی شکسته نمی شود و به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی نخواهد شد.

مهم ترین و اساسی ترین مواد اولیه ی مورد استفاده در ساخت تیغه ی چاقو، فلز استیل می باشد. علت اصلی استفاده ی این ماده، مقاومت بسیار بالا در برابر ضربه و سایش می باشد. اگر فلز استیل مدت زمان زیادی در برابر رطوبت و یاد در آب قرار داده نشود، مقاوت بالایی در برابر زنگ زدگی از خود نشان می دهد. بعضی از چاقوها برای استفاده از در محیط های تجملاتی از جنس طلا ساخته می شوند.

در ساخت برخی از چاقوها از آلیاژهای دیگری همانند نیتروژن و همچنین فولاد استفاده می شود. چاقوهایی که در ساخت تیغه ی آن ها از فولاد و آلیاژ نیتروژن استفاده می شود، بسیار برنده و سخت می باشند و به طور کلی کیفیتی ایده آل را به فرد استفاده کننده ارائه می دهند.

جنس دسته ی چاقوی میوه خوری

شاید شما هم در آشپرخانه های مختلف چاقوهایی را دیده اید که تیغه ای سالم دارند اما از ناحیه ی دسته دچار آسیب شده و شکسته اند و این شکستی چاقوی مورد نظر را غیرقابل استفاده کرد است. در برخورد با چاقوهایی که دسته ی شکسته دارند و دیگر امکان استفاده از آن ها وجود ندارد به این نتیجه می رسیم که کیفیت و جنس دسته ی چاقوی میوه خوری نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. در صورتی که جنس دسته ی چاقو کیفیت مورد نیاز را داشته باشد عمر مفید چاقو بیشتر خواهد شد.

چاقو میوه خوری دسته پلاستیکی

از ارزان ترین چاقو های موجود در بازار هستش که به دلیل وزن کم و تنوع رنگی و طرحی بالا، محبوبیت بالایی در بین مصرف کنندگان دارد. بیشتر چاقو ها از جنس پلاستیک ساخته می شوند و کیفیت پلاستیک نیز در عمر مفید چاقو نقش بسیار مهمی دارد. هنگام خرید چاقو میوه خوری به نوع پلاستیک بازیافتی یا غیر بازیافتی آن توجه ویژه ای داشته باشید.

دسته های چوبی

چاقوهایی وجود دارند که برای ساخت دسته ی آن ها از چوب استفاده می شود، شست و شوی این چاقوها کار راحتی نیست. در دسته های چوبی، چربی و میکروب تجمع می کنند و این موضوع سبب شده تا تولید کننده های چاقو در قسمت دسته های چوبی از راهکارهای جدید برای این حل این مشکل استفاده نمایند.

دسته ی استیل

در تعدادی از چاقوها دسته و تیغه به صورت یکدست می باشد و جنسی یکسان دارند.

دسته های پلی پروپیلن

پلی پروپیلن یا (Polypropylene) نیز نوع دیگری از دسته های کارد میوه خوری محسوب میشود که دارای مقاومت، کشش و استحکام بالا بوده که به دلیل ارزان بودن، قابلیت آبگریزی و قالب گیری راحت تر از آن در تولید دسته های انواع چاقو و لوازم آشپزخانه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

شیک ترین کارد میوه خوری دسته فلزی

شکی نیست که زیباترین دسته برای چاقو ها دسته های فلزی است. چراکه بسیار ظریف و جمع و جور هستند. بهترین انتخاب برای مهمانی و تزئین دکوراسیون هستند. شاید تنها عیب این مدل ها قیمت بالا آن ها باشد که به نسبت کیفیت ساخت و زیبایی بالا یک امر منطقی است.

بهترین مارک کارد میوه خوری جدید، بهترین چاقو میوه خوری جدید ایرانی و خارجی

چاقو و کارد میوه خوری آلمانی سولینگن، یونیک، بونیتو، ناب استیل، دالتون، نیوهوم، دافنی، سوپر لایف، ام جی اس، باریکو، دبلیو ام اف، روک، مونیخ و فاردینوکس از برند های عالی در زمینه تولید انواع چاقو میوه خوری و انواع کارد میوه خوری جدید هستند.

مهم ترین نکات در نگهدرای چاقوهای میوه خوردی

هر چقدر چاقوهای مورد استفاده در منزل را بهتر نگهداری کنید، عمر مفید بیشتر و همچنین سلامت خانواده نیز حفظ خواهد شد.

برای نگهداری بهتر چاقوهای میوه خوری بهتر است به صورت مرتب شست و جو داده شده و خشک شود. پس از خشک کردن چاقوهای میوه خوری آن ها را در کنار ظروف مرطوب قرار ندهید زیرا امکان زنگ زدگی در آن ها افزایش پیدا می کند.

سعی کنید چاقوها را از دسترس کودکان خارج کنید.

برای راحتی بیشتر اگر مقدور است از ماشین ظرفشویی برای شستشوی چاقو ها استفاده کنید.

سعی کنید همیشه چاقو ها را در یک جهت و به صورت دسته بندی شده نگهداری کنید تا دچار آسیب و خط و خش نشوند.

انتخاب یک مدل چاقوی میوه خوری شیک می تواند در کنار کارایی بالا به دکوراسیون خانه و آشپزخانه نیز کمک زیادی بکند.

در آشپزخانه دقت کنید تا محل قرار گیری چاقو ها به گونه ای نباشد که به راحتی بیافتند.

منبع : باغ سلامتی


blognews-new

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
بیا برا خرید یونولیت بسته بندی خودرویی کسب و کار رایگان برای همه خرید کالیمبا اخبار هرمزگان ஜ*ღ*کمپ اختصاصی هواداران حامد کمیلیஜ*ღ* کنترلی کردن درب آپارتمان پچ پچ های یه دختر هر روز بیا اینجا عکاسی مرداد